15 medalja i pehar u Skoplju

AJP North Macedonia Pro- Petnaest medalja i pehar za Mata Leao u Skoplju

Proteklog vikenda  u Skoplju je održan veliki međunarodni kup u brazilskom džiu džicu-u ,,AJP North Macedonia Pro“ za sve uzraste.

Ovo takmičenje okupilo je  preko 300 ucesnika iz 20 timova i čak 17 država i to: Makedonije, Crne Gore, Srbije, Bugarske, Hrvatske,  Slovenije, Grčke, Albanije, Austrije, Švajcarske,Švedske, Poljske, Kipra, Fancuske, Tunisa, Angole i Ukrajine.

Podgorički klub za brazilski džiu džicu Mata Leao nastupio je sa 16 takmičara koju su osvojili 15 medalja i to 8 zlatnih 3 srebrne i 4 bronzane.

Zlatne medalje osvojili su najmlađi takmičari Boris Ilin, Marko Maraš, Mitar Babić i Danilo Obradović.

Potom su zlatni bili juniori Nemanja Aleksić i Ognjen Obradović dok je senior Petar Dobrović krunisao svoj nastup osvojivši dva zlata, u kategoriji teškaša plavih pojaseva kao i u apsolutnoj (open) kategoriji.

Osvajači srebrnih medalja su Ljubo Vojinović u dječijem uzrastu, junior Andrej Knežević i senior Aleksa Janičić dok su bronze pripale Nikoli i Aleksi  Mitroviću i na kraju senioru Dinu Alibaliću koji je dva puta došao do bronzane medalje u težinskoj i u open kategoriji.

Ovi dobri rezultati donijeli su nam pehar trećeplasirane ekipe u konkurenciji 20 timova i  četvrte nacije među 17 država učenika.

Pored sudijske ekipe iz Hrvatske pravdu na ovom takmičenju dijelili su i naše sudije trener Mladen Jokmanović i Srđan Bošković.