Dz.K. Stara Varos- Volcano uspjesan u Skoplju

5 medalja za Stara Varos- Volcano u Makedoniji

Prethodnog vikenda odrzan je  međunarodni dzudo turnir Mioki Open za sve uzraste, koji je okupio veliki broj takmicara iz Makedonije, Srbije, BiH, Hrvatske, Rumunije, Bugarske, Crne Gore, Rusije, Albanije, Kosova, Grcke itd.

Clanovi dzudo kluba Stara Varoš- Volcano imali su ubjedljiv nastup. 5 takmičara i 5 medalja. 1 zlato, 2 srebra i 2 bronze. Nazalost jedno zlato je sudijskom nepravdom pretvoreno u bronzu.

Zlato je osvojila Isabella Pobric koja je pobijedila u svojoj kategoriji u uzrastu pionirki dok je u uzrastu do 18 godina osvojila srebro. Srebro je osvojio Nemanja Aleksic u uzrastu pionira,odlican nastup. Bronza je pripala Gabrieli Pobric. Marko Jokmanovic je u svom povratku dzudo takmicenjima pokazao veliku superiornost u kategoriji seniora -66 kg i iako je imao sjajne pobjede osvojio je bronzu zahvaljujuci diskutabilnoj sudijskoj odluci sto nimalo ne umanjuje odlican nastup. Vasilije Šoć ovog puta nazalost bez medalje. Cestitke svima!

*** At the international judo tournament Mioki open which took place today in Skopje and gathered big number of competitors of all ages from over 11 countries, members of Judo club Stara Varos Volcano did very well by winning 5 medals with 5 competitors. 1 gold, 2 silvers, 2 bronze medals. Unfortunately one of our golds turned out to be a bronze in the end thanks to the wrong referee decision. Gold and silver: Isabella Pobric. Silver, Nemanja Aleksic. Bronze Grabriela Pobric. In his return to judo competitions Marko Jokmanovic showed a great superiority in senior under 66 division with great victories. Unfortunately thanks to wrong referee decision he ended up with bronze. Congratulations everyone!